nancy74
nancy74
06-04-2018
Mathematics
contestada
Alondra wants to buy a proud
Respuesta :
AngelxDevil
AngelxDevil
06-04-2018
Hi there!
The answer would be $1.35.
16 ounces is 1 pound.
Multiply 4 by $3.55 because 4 x 4 is 16 and now you get $14.20.
Subtract $14.20 from $12.85 and we get $1.35.
So your answer would be $1.35.
Hope this helps ;)
Answer Link
mikaelacabreramjc
mikaelacabreramjc
22-05-2020
Answer:
the answer is c
Step-by-step explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 42+ )
Otras preguntas
To transmit information on the internet, large files are broken into packets of smaller sizes. Each packet has 1,500 bytes of information. An equation relating
How do the isotopes hydrogen-1 and hydrogen-2 differ? Hydrogen-2 has one proton; hydrogen-1 has none. Hydrogen-2 has one neutron; hydrogen-1 has none. Hydrogen-
Which of these are immunodeficiency diseases? Check all that apply. lupus rheumatoid arthritis multiple sclerosis Graves’ disease severe combined immunodeficien
1. What is kinetic energy? On stemscope for six grade
why the type of planet is shown under what conditions would it most likely have Formed?
PLZ HELP! I RLLY NEED HELLP!!! Question: Why is W a v e r l y upset with her mother? What generational conflict exists between them? Explain using examples from
Find the solution of the system of equations.
is god real yes or no answer
How many liters will 2.76 mol CO2 occupy? 2.76 mol II
White House Rose Garden how many flowers does the White House Rose Garden have ??