Addwhy
Addwhy
10-01-2018
Mathematics
contestada
Need help please provide steps
Respuesta :
bimalthaent5
bimalthaent5
10-01-2018
If 3 pound cost $12.60 then,
1 pound will cost $12.60/3 = $4.2
And if 1 pound cost $4.2 then 2.5 pound will cost 4.2 X 2.5 =$10.50
hope this help you!!!!!!
Answer Link
AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
10-01-2018
Hi!!
Answer:
12.60/3 then it gives you 4.2
4.2x2.5=10.50$
Hope I helped!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
blood redirected through tubing made of semipermeable dialysis membrane
What does the Children’s Online Privacy Protection Act (COPPA) prohibit? What view of COPPA does the “Point” writer hold? What evidence enables you to infer tha
What does the title “The Undercover Parent” reveal about the main idea of Coben’s article?
no links please help!!!
Which of the following were negative consequences of Reagan's increased military spending? The United States' national debt grew. The United States ran out of f
16+(5 to the 2nd power -7)divided by 3
How many dollars would it cost to buy an edinburgh woolen mill sweater costing 50 british pounds if the exchange rate is 1.50 dollars per one british pound
How much work is done by a constant horizontal 20-N force pushing a 50-kg block a distance of 10 m on a horizontal surface
PLease help i will give brainliest
A 10-cm long solenoid has 100 turns and a radius of 5 cm. If it carries a current of 2 A, What is the magnetic field B inside the solenoid