Casey3925
Casey3925
08-10-2017
Mathematics
contestada
If 6 chocolate cost $0.93 how much do 22 cost
Respuesta :
krissy36oxhoks
krissy36oxhoks
08-10-2017
$3.41 $.93 / 6 = .155. then multiply .155 by 22 = $3.41
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
A reptile has never been observed to give birth to a bird. t/f
What was the code name for the invasion of Axis-controlled North Africa? Operation Overlord D-Day V-E Day Operation Torch
6.4 L=. How many millimeters
4.Twain is considered one of the greatest American writers and humorists of all time. Why do you think that is so? Please explain
is height over time that a football is thrown across the field an exponential function
What are the major bodies of water in Central Asia?
Simplify. |–4.1| = Thanks!
in lines 12-15 contain what sound device ? " no directions no picture no plot-- no grade" A. alliteration B. repetition C. assonance D. rhyme
What techniques does the author of a memoir use to present facts? To present opinions?
Based on what he says to both Cassius and Portia in Acts I and II, which is the best description of Brutus? A. He is bitter and jealous, but justified in feeli