SJL05
SJL05
10-05-2017
Mathematics
contestada
the unit rate of $4.50 for 3 dozen apples
Respuesta :
saralovestosing
saralovestosing
10-05-2017
I believe it would be 4.50x12 which is 54 :)
Answer Link
jeniferleiva01
jeniferleiva01
10-05-2017
For 3 dozen, it is = 4.50
So, for 1 dozen = 4.50/3 = 1.50
So, unit rate would be $1.50
Hope this helps!☺
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
help please thank you
??? Solve 8 ÷ 1/3 = ___.
how to make happy chemicals in brain? I am sad
Help please I do not get it
hello any one whant to be my freind
Please help I mark you Brainliest
This cell will have long thin branches that can reach out to other cells, allowing the cells to (send signals) be affected by and affect this cell. what cell is
hot air balloons were only used by the union troops to spy on the confederate troops. true or false
Write a descriptive paragraph about bicycle
Plzzz help me asappp I’m begging you I don’t know I need help