myflirtjackie
myflirtjackie
07-03-2017
Mathematics
contestada
9 gallons at $1.92 per gallon
Respuesta :
trombonebookworm
trombonebookworm
07-03-2017
1.92*9=17.28
The total would be $17.28
Answer Link
JasmineRKnipp
JasmineRKnipp
07-03-2017
9*1.92 = 17.28
So 9 gallons would cost $17.28!!!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 43+ )
Otras preguntas
A toy maker finds that it costs C = 150 + 3.75x dollars to manufacture x toy trucks. If the budget allows $3300 in costs, how many trucks can be made?
Which inequality is represented by this graph? OÀ. Y>-1/3x+1 OB. y<-1/3x+1 O C. y<-1/3x+1 D. y>-1/3x+1
What is the difference between the internet and the intranet?
1. Of the different ways that early empires expanded and maintained power, which empires do you think were most successful? Were expansion and power methods "e
Write the equation for g (x)
Given the central angle, name the arc formed. ∠GQJ arc circle 13 A. FHˆ B. IJˆ C. GJˆ D. GQJˆ
Assertion (A) Modern farming methods decrease the yield of production. Reason (R) In Modern farming method we use HYV seed, Chemicals fertilizers etc. Options:
174/4 into a mixed number in their lowest terms NEED ASAP PLEASE
State the names of any two social reformers.
(TIME SENSITIVE PLEASE HELP) Use matrices to determine the coordinates of the vertices of the reflected figure. Then graph the pre-image and the image on the sa