jessieeeeee
jessieeeeee
06-03-2017
Mathematics
contestada
Whatttt?????!!!!!!!????!!!
Respuesta :
IPMATH
IPMATH
06-03-2017
2.97/3 = 0.99 per lb
PS: A Tomatoes is a fruit- 11.96/4= 2.99 per lb (expensive !)
9.75/3 = 3.75 per lb
7.50/2= 3.75 per lb ...
Just divide the cost by the pounds... that's all
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
Why is it important to consider your auó ences opinions when making an argument? O A So that you can focus on topics your aubence wont find controversa B. So th
WILL MARK BRAINLIEST 10. When 5.1 x 10^-3 is subtracted from 1.0051 the difference is: a) 1.0000 b) 1.000 c) 1.00 d) 1.0
2. What was the primary reason in the 1850's driving the curiosity of atoms? 1905-Einstein 1827-Brown
What are three reasons on why there is a need for government in the environment?
Find the sum and then classify it. StartFraction 5 over 6 EndFraction + StartRoot 91 EndRoot 9.58297100…, irrational 10.ModifyingAbove 3 with bar, rational 10.3
what would you say is function or role of sociology.
What is the solution to this system of linear equations? 2x + y = 1 3x – y = –6 (–1, 3) (1, –1) (2, 3) (5, 0) 3.50x + 5.00y = 97.50 Solve the system of equation
What is the name of the access panel where you can configure the appearance or actions in an application, operating system, or hardware?
I need help on number 2 , 3 and 4
What is the simplified answer?