A video game costs $29.35 at one store and $32.79 at another store. Generate two equivalent expressions and then find how much more 4 video games cost at the second store.

Respuesta :

Celen
32.79-29.35=3.44
3.44*4=13.76
4 video games cost $13.76 more at the second store