eg3382
eg3382
06-01-2017
Mathematics
contestada
HELP PLEASE!!!! so confused
Respuesta :
Аноним
Аноним
06-01-2017
Well, since they let us know the SLOPE of the line, that is also the unit rate and constant of proportionality. So if it's $1.65 per HCF, all we'll have to do is multiply 1.65 times 13 to figure out the cost of 13 HCF, which is $21.45 c:
Answer Link
Аноним
Аноним
06-01-2017
Here, For 19 HCF, monthly cost = $49.18
So, for 1 HCF, it is = 49.18 / 19
Now, For 13 HCF, it would be: 49.18/19 * 13 = $33.65
In short, Your Answer would be $33.65
Hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
transfer of energy from the glucose in food to ATP do IN cells movement and other functions
Which interest bearing account is best for people who won’t need access to their money for several months or longer?
Using the map seen where, which number BEST represents the location of Fort Oglethorpe, which was used as a German prisoner of war camp in World War I? A)
Please help me revise this argumentative essay thesis for AP Lang?"While chief Joseph did protect his tribe's tradition, his true courage showed when he chose t
The Middle Passage was part of the larger trade network known as "__________."
can someone plz help?
The cost to produce a table, y, is two times the cost to produce a chair, x.
who are all the characters in editha
What do you provide in the body of your essay
Suppose alice receives 200 utils from consuming one hamburger and 80 utils from consuming a second hamburger. what is the marginal utility of the second hamburg