Respuesta :

$7.50

2.50/8 = 0.3125

0.3125 x 24 = 7.50

Answer: $7.50

Explanation:

So we know that 2 dozen is 24. So for every 8 pens it'll be $2.50. I'm going to do 24 divided by 8 which is 3 now multiply 3 by 2.50 which gives me $7.50. I hope this helps.