lilmiswag12
lilmiswag12
08-12-2016
Mathematics
contestada
can someone help me solve this problem
Respuesta :
texaschic101
texaschic101
08-12-2016
lbs of nails : 2 3 5 6 8 10 20 x
cost : 0.86 1.29 2.15 2.58 3.44 4.30 8.60 y
unit cost is : 0.43 per lbs of nails
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
(Three words) A formal summary of the rights and liberties believed essential to the people.
what kind of mathematical tools do biologists and geologists usually use ?
The mass of a subway car and it's passengers is 40,000 kg. if it's acceleration as it leaves the station is 0.9 m/s^2, what is the net force acting on it?
How can I solve this problem? I dont want the answer I just need the steps to solving it finding the proportion??1.5/6=10/p
The expanded form for 1,070,070
What is the term for huge corporate structures that control entire industries or areas of the economy?
Devon is trying to find the unit price on a 6 pack of energy drink on sale for $2.99. His sister says that at that price each energy drink would cost just over
How to write 80,000,000+4,000,000+100+8 in standard form
Why do you think the Sumerians were attracted to the land. Between the Tigris and Euphrates rivers
27,643,087 round to the nearest million