jakiyaspoeey201
jakiyaspoeey201
06-05-2021
Mathematics
contestada
Please help me with this
Respuesta :
alishaplymouthe
alishaplymouthe
06-05-2021
I can’t exactly find the answer. But if you don’t get any answers either hopefully this is helpful. I would pick 24.
Answer Link
tellingyouinot
tellingyouinot
06-05-2021
Answer:
they can make 24 2/3 pint jars.
Step-by-step explanation:
16 divided by 2/3 is equal to 24.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
At a pumpkin patch you choose a pumpkin weighing 9.5 pounds and pay $4.75. What is the cost per pound of the pumpkin?
-6x - 16 < 2x help plz
The soccer field at a park is 9,000 square yards. The soccer field takes up 6 2/5 square inches on the map of the park. How many square yards does 1 square inch
12. If you cut a wooden block in half, the density will: A) decrease C) stay the same B) increase D) not enough information
Which of the following helps prevent an exercise injury? 1Warming up2 Cooling down 3Stretching 4All of the above
What is English artist in critic Roger fry famous
What of the following is not true of race? A. Race Is based on biological differences. B. Race is a social category. C. A single person can belong to multiple r
how can you solve quadratic equation in one variable using factoring method?
Increasing the temperature of a chemical reaction increases the reaction rate. Write a statement that explains why this happens.Will mark brainliest please help
Need help fast urgent grade !