amelia289
amelia289
07-03-2021
Mathematics
contestada
If 6 cakes cost £1.80, how much do 4 cost
Respuesta :
nightmare688
nightmare688
07-03-2021
First find the value of 1 cake by dividing the price of all six by six. £1.80/6 can be seen more simply as 180p/6 which is 30p. Therefore 1 cake is 30p. Then multiply it with 4
which is 120
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 89+ )
Otras preguntas
NEED HELP!! CORRECT ANSWER GETS 10 POINTS In the opening of an argument, it is effective to acknowledge the counterclaim and A) explain the strong points of th
Question 1 with 5 blanksMARI CARMEN ¿Cuándo sueles venir a (1) tapas? HOMBRE Generalmente (2) del trabajo. Cuando al salir de trabajar (3) hambre, vengo (4) . M
The length of a rectangle is 1 more yd than twice the width, and the area of the rectangle is 66 yd squared. Find the dimensions of the rectangle.
Record the issuance of additional shares for $1,469 cash; total par value was $1 and the rest was in excess of par value.
Find the probability a random voltage is between 124.1 volts and 124.7 volts. A. 0.55 B. 0.15 C. 0.30 D. 0.45
William makes pancakes for Pierre and
Always sometimes never: All angles of a triangle add up to 90° always sometimes never
i am a shape sides with equal length and 8 identical angales
What is 40/12 times 7/5 simplified
What is the theoretical mass of CO2 + H2O lost per gram of NaHCO3?