denzel6
denzel6
08-11-2016
Mathematics
contestada
2 1/2 of ribbon cost 15$ how much per yard
Respuesta :
Аноним
Аноним
08-11-2016
3
yards
of
ribbon
and
2 yards
of lace
cost
$3.37, and at the same price, ... of 3
1/2 yards
of
ribbon
is 70cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 69+ )
Otras preguntas
Critique of My Bondage and My Freedom
Max wrote the rule (x, y) → (5x, 5y) to represent the dilation below. Is Max's rule true?
Attributing ones own thoughts to another person
Max wrote the rule (x, y) → (5x, 5y) to represent the dilation below. Is Max's rule true?
Solve an inequality to find possible value of x
What was a major cause of record high temperatures in Siberia in 2021? Responses intense fires that destroyed trees intense fires that destroyed trees increased
Who are the “working poor”? those who have jobs but do not earn enough those who cannot work because they have small children those who suffer from chroni
Please find five medical words with suffixes that mean "pertaining to, like, or resembling," and write both the suffix and the word that contains it.
Can you tell me what is proportion in Math
8 in 4 in A 6 in 2 Scale factor of A to B is 4 in B 2 in u! દ 2) 4) Se