vgloryy30
vgloryy30
10-02-2021
Mathematics
contestada
helppp pleaseee ty! :(
Respuesta :
elleyoung624
elleyoung624
10-02-2021
Answer:
A
Step-by-step explanation:
Answer Link
vanessa2820
vanessa2820
10-02-2021
The answer is A because 12 and four are support to be subtracted and. 1/2 at the end when you are done
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 17+ )
Otras preguntas
D= 5/6 (F+G)..........solve for F. What is the solution?Sorry, I'm really bad at algebra, and I was just wondering if anybody could help me.
Solve the inequality k - 15 < 24
Describe 4 methods that scientists use to predict volcanic eruptions
The cost of 14 gallons of gas is $19.46a. How much gas could you buy with $8.70? use equivalent ratios to solve.b. How much would it cost to buy 9.5 gallons? us
What is the unit rate of the ratio 16:14
I need yo solve y on this problem.4x - 5 = 7 + 4y
If I round 160,656 to the nearest ten thousand
D= 5/6 (F+G)..........solve for F. What is the solution?Sorry, I'm really bad at algebra, and I was just wondering if anybody could help me.
Light travels at the speed of approximately 3.0 × 108 meters per second. Find the time in minutes required for light to travel from the sun to Earth (an approxi
A park has a circular are for a fountain that has a circumference of about 16 feet. What is the radius of the circular area? Round to the nearest tenth.