Find the Unit Rate in decimal representation. Round to the nearest hundredth, if
necessary. Do not enter the units of measurement.
16 lb for $3.99

Respuesta :

Answer:

$4.1

Step-by-step explanation:

To find the Unit Rate, you have to find how much it cost of 1 lb. So, you have to divide 16 and 3.99

16/3.99

= 4.01002506

≈ $4.1