jrjdbjdbdbcehwceh17 jrjdbjdbdbcehwceh17
  • 10-11-2020
  • Mathematics
contestada

Victoria bought 15.6 pounds of paintballs. all together, the balls cost $35.99 . About how much did the paintballs cost per pound ?

Respuesta :

finessinmaya
finessinmaya finessinmaya
  • 10-11-2020

Answer:

Im not sure if this is 100% right but i think its 0.43 per pound

Answer Link
gflatt2004 gflatt2004
  • 10-11-2020
I believe it’s 2.30 per pound
Answer Link

Otras preguntas

List two purposes of the Declaration of Independence.
Explain the relationship between biotechnology and reproductive technologies.
mary went shopping she had 10 dollars in her bank account she spent 15 dollars how much does she have now
Please give the correct value of c.​
How is the passage describing the fight over the piece of bread in the open cattle car both horrific and sad?
What evidence BEST supports the answer to Activity 1? Preamble contributes to the development of ideas in the bill of rights
PLEASE HELP ME! I need to get this homework done asap! It’s due at 11:59 tonight. I’m stressed with so much more homework as well so answer some of these questi
PLEASE HELP (24 points if you help!!!) 1. The roots of a plant grow in the cracks of a sidewalk. As the root grows larger the cement begins to crack.
8cm 10cm 10 cm 12cm 34cm
Zoey spent 25 minutes of her class period taking notes if this time taking notes made up 5/8 of the class period, how long was the class period