Respuesta :
Answer:
Step-by-step explanation:
$11.50/10 = $1.15 per pound
$19.50/15 = $1.30 per pound
$1.15 * 20= $23
$1.30 * 20 =$26
$26- $23 = $3
answer: $3
Answer:
Step-by-step explanation:
$11.50/10 = $1.15 per pound
$19.50/15 = $1.30 per pound
$1.15 * 20= $23
$1.30 * 20 =$26
$26- $23 = $3
answer: $3