Pls help or else meh mom will be my bum D:
Alice, Dairon, and Ozzie went to the mall to shop for school supplies. Alice spent $14.25 on her supplies. Dairon spent $2.30 more than Alice spent. Ozzie spent two times as much money as much as Dairon spent. How much did Ozzie spend on school supplies?

Respuesta :

It would be $4.60 because $2.30x2=4.60

Answer: 33.10

Explanation: 14.25 + 2.30 = 16.55 x 2 = 33.10