The school needed to buy more paper for teachers to use. one bundle of paper cost $50. If the school had $350 to spend on paper, how many bundles of paper could the school buy

Respuesta :

Answer:

They could buy 7 bundles of paper

Step-by-step explanation:

350/50=7