Jodi bought 4 identical bags of potato chips and one bottle of water. The bottle of water costs $1.25, and her entire order costs $10.41. Write an equation you can use to find out the cost of each bag of potato chips.

Respuesta :

Answer:

10.41 - 1.25 = x

x / 4 = answer

(the answer is $2.29 per chip bag)

Step-by-step explanation:

;3