davidjizhao
davidjizhao
07-06-2020
SAT
contestada
Answer with Explanation please! Thank you!
Respuesta :
dawningsss
dawningsss
07-06-2020
Answer:A
Explanation:
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Jenna bought 7 pounds of apples for $8.75. What is the unit price per pound of apples
It is given that q=(h^2-k^2)/(3m). Express k in terms of q, m and h.
Hi !! Who could help me on this !! What candy best describes you'' 13 words this is urgent
You need to put your reindeer, Lancer, Gloopin, Rudy, and Bloopin, in a single-file line to pull your sleigh. However, Gloopin and Rudy are best friends, so you
what is the best way to punctuate the bolded portion of the sentence I'M SURE BETH SAID that you are right
Jenny and her friends are hungry for dessert. They buy $12.25 worth of cookies and ice cream sandwiches. The ice cream sandwiches costs $1.75 each and the cooki
So, the measurement of the congruent sides of an isosceles triangle is 2 times the measure. of the side that is not congruent. If the perimeter of the isoscel
What will happen when a. An egg without shell is placed on a concentrated salt solution for 5 minutes
Factor completely 2x^2 − 6x − 56.
Which of these represents a synthesis reaction? A. AgNO3 + HCl -> AgCl + HNO3 B. Zn + 2HCl -> ZnCl2 + H2 C. N2 + 3H2 -> 2NH3 D. 2KClO3 -> 2KCl + 3O2