Respuesta :

Answer:

$19.99

Step-by-step explanation:

39.98/2

Answer:

One pair would cost $19.99

Step-by-step explanation:

If 2 pairs cost $39.98, one pair will cost half that amount, so divide by 2

$39.98 / 2 = $19.99