leahstaubyn
leahstaubyn
09-04-2020
Mathematics
contestada
$20
2 GAL
Unit orice per gallon:
Respuesta :
doudastico
doudastico
09-04-2020
2 gal= $20
1 gal= $10
xd
Answer Link
NNA352
NNA352
09-04-2020
$20 divided by the two gallons would be $10 per gallon.
Divide the number of gallons by the price.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
the barometric pressure on a winter day in Minnesota was found tobe 747 mm Hg. a.) what would be the pressure in cm H_2_O?
any two exercise at rest position
differentiate normal and abnormal vital signs values for infant and children?
Answer the question please
Olivia and Susan made the following statements to describe atmospheric conditions at a location.Olivia: Expect a rainy and cold weekend.Susan: The average yearl
Tommy charges $20 to mow a lawn. He will also trim bushes for an additional cost of $2 per bush. His goal is to earn at least $30 a day. If he mows only one law
Given: 3x + y = 1 Solve for y. A. y=-3x + 1 B. y=-3x - 1 C. y= 3x - 1
2. Short-response prompt (15 points) Read this excerpt from "Fish Cheeks" by Amy Tan in which Tan recounts the Christmas Eve dinner: And then they arrived – the
since the matthews did not itemize for 2018 their state refund is not reported on form 1040 (A) True (B) False
According to Steinem, what are the myths about women, and how are these myths harmful