eancruz4stu
eancruz4stu
06-03-2020
Mathematics
contestada
12 batteries cost 27 dollars
Respuesta :
milafat77
milafat77
06-03-2020
Answer:
$2.25
Step-by-step explanation:
27 divided by 12 is 2.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 78+ )
Otras preguntas
Least common multiple of 21, and 33 and 57
What is the most important question to ask to determine wheatear a change is physical or chemical
Which is the best correction of the sentence fragment? David wants to buy a CD. Or a DVD. a. David wants to buy a CD, or he wants to buy a DVD. b. David wants
What is 3489 rounded to the nearest thousands
What is the mean of 100 ,200 , 300, 400
In this passage, Scrooge's door knocker turns into the face of his friend Marley. Which of the following best describes this event? a. Flashback b. Setting c.
6.8-4.2b=5.6b-3 what is the answer to the question right there where I just wrote it at?
you can buy 30 cans of soda for $6. what is the cost per can?
People conquer by Cortes
In a monarchy, to what degree does the king or queen hold absolute power?