Respuesta :

Answer:

The 12 pack has a better value.

Step-by-step explanation:

1. create a ratio table.

you want to know how much the 4 pack would cost if it was a 12 pack.

you can see the ratio table in the picture above.

As you can see, when the 4 pack equals $7.68, making it a 12 pack will equal $23.04.

Then, compare 23.04 to 22.32.

In conclusion, the 12 pack has a better value.

Ver imagen amay1977