ameliawiggs3 ameliawiggs3
  • 06-02-2019
  • Mathematics
contestada

if dried pineapple is selling for .25 $ each ounce I spent a total of 2.65$ on pineapple how many ounces did i buy?

Respuesta :

leslyvargas230
leslyvargas230 leslyvargas230
  • 06-02-2019

Answer: 10.6 ounces


Step-by-step explanation:

you just have to divide 2.65/.25

Answer Link
Moo12345
Moo12345 Moo12345
  • 06-02-2019

Answer:

The answer  10.6 ounces

You would   divide 2.65/.25



Answer Link

Otras preguntas

What is the ratio 15 to 35 written as a fraction in lowest terms? 13 37 35 57
5392.7 in scientific notation​
help Pls......... ".... - - . -
Explain some situations where you think you should put the common good above your own interests.
PLEASE HELP FAST In lines 20-23, the figurative language is- A. a simile that compares muscles and a motor. B. personification in which a "metal hoop" is given
In a thermonuclear device, the pressure of 0.5 liters of gas within the bomb casing reaches 4.0 x 10^6 atm. When the bomb casing is destroyed by the explosion,
A student determines that a 1.5 g mixture of CaCO3(s) and NaHCO3(s) contains 0.010 mol of NaHCO3(s). Based on the student's measurement, what is the mass percen
whats the slope of the line y-9=15 x-5
Preguntas y respuestas: conclusions, watch the video you recorded with your partner and chose the correct answers.
13. The plane ride that never ends I’ve Been Flying for almost Thirty Hours and The Flight Attendants Won’t Stop Crying Thirty hours ago I hopped on a late-nigh