briannaaaa30
briannaaaa30
10-01-2019
Mathematics
contestada
please help. need this to pass!
Respuesta :
Аноним
Аноним
11-01-2019
Bagel House is better.
Think about it: you can get 12 bagels from Bagel House for $7.68.
But, if you want to get 12 bagels from Martha's Bakery, you'd end up paying $9.00 for the same amount of bagels.
So, you spend less money at Bagel House.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 62+ )
Otras preguntas
write a letter to your assembly man or woman suggesting three ways by which sanitation in your area can be improved
A recipe for Potato Soup is listed below: 3 1/2 cups of peeled and diced potatoes 1/3 cup finely chopped onion 3 1/4 cup water 2 cups of milk 1/2 teaspoon salt
Jennifer is an artist. She includes herself as part of a living artwork in an exhibition, along with a statue of a horse. She is providing an example of _____ a
In a two-digit number, the units digit is six less than three times the tens digit. Four times the units digit minus five times the tens digit equals 11. Find t
Please help! Drag the tiles to the correct boxes to complete the pairs...
what 3 states have the lowest amount of slaves in the 1740
What is the product of d – 9 and 2d2 + 11d – 4?
Ruben bought 2 large popcorn buckets and 4 small drinks for $20. Lucia bought 2 large popcorn buckets and 2 small drinks for $14. What was the cost of the large
Based on context clues, what does impartial mean in the following sentence "Journalists can cover anything they choose and from any view point, whether impartia
please does anyone know the answers to this