a student bought one box of crayons and 5 reams of paper for $54. she bought five boxes of crayons and three reams of paper for $50. what is the cost of each box of crayons and each ream of paper?

Respuesta :

Answer:

The cost for a box of crayons is $4 and the cost for a ream of paper is $10

Step-by-step explanation: