prestxgefn
prestxgefn
10-12-2018
Mathematics
contestada
PLEASE HELP ITS JUST 1 QUESTION!!!!
Respuesta :
garrett574
garrett574
10-12-2018
To raise a product to that power raise each factor to that power, evaluate then simply the expression by using exponents ANSWER - 16m^12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 25+ )
Otras preguntas
evaluate the extant to which government has contributed to nutrition
2x² - 5x+1 has roots alpha and beta. Find alpha²+beta².Please answer fast. I will mark the best answer as brainliest.
Describe the many factors that resulted in America becoming more of a consumer society during the 1920s.
A 2-pound bag of pears costs $4.16. What is the price per ounce?
PLEASE NEED HELP!! Fiction, nonfiction, and informational graphics all may be used to persuade readers to agree with an author’s point of view. How do these for
102 A marathon is 26.2 miles long. There is a water station every 1 1/4 miles along the race route. How many water stations are needed for this marathon? tills
why did mercantilists believe that nations should set up overseas colonies?
What is the best definition of wind energy? A. Using living organisms for energy B. Using motion of water for energy C. Using energy from moving air It © 2003 -
Answer in Detail !!! ✨
the first one is supposed to be 1 over 2 1/2(4a+10=2a+