del51
del51
08-11-2018
Mathematics
contestada
What’s the unit rate for 1 eight packs of juice for $4
Respuesta :
gregmcginn
gregmcginn
08-11-2018
Answer:
$0.50
Step-by-step explanation:
$4 divided by 8 = $0.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 13+ )
Otras preguntas
Type the possessive form of the given noun: caterpillar a ____ antennae Please help it's due rn lol
What is the point-slope form of a line that has a slope of 3 and passes through point (1, 4)? y minus 4 = 3 (x minus 1) 1 minus y = 3 (x minus 4) y 1 minus 4 =
Find the slope of the line that passes through (2, 4) and (9,5). Simplify your answer and write it as a proper fraction, improper fraction, or integer.
Why is it that some diseases, like the cold or flu, can happen every year, while other diseases, such as the chicken pox, only usually occur once in a person’s
may someone please help me
600:450 and 4:3 why is it equivalant
how does the biosphere depend on the atmosphere and biosphere to survive?
Solve E(x) =(2x² +5x-3) /(x^2(x-2)(1-3x)<0
Read the passage. Which phrase helps the reader understand the metaphor “Machines are the destroyers of human nature”? Machines are the destroyers of human natu
5xy-x2t+2xy+3x2t asap