MimiDaBest2881 MimiDaBest2881
  • 15-10-2018
  • Mathematics
contestada

If i have 4 pounds of beef and it costs $9.56 how much would it cost me if I had 1 pound of beef

Respuesta :

Katieg3593
Katieg3593 Katieg3593
  • 15-10-2018

to do this just divide 9.56 by 4 to get $2.39

Answer Link
bellaoroz bellaoroz
  • 15-10-2018
$2.39 = 9.56/4 as the answer comes out to be $2.39
Answer Link

Otras preguntas

The _____ contains enzymes that are associated with protein synthesis.
Similarity in 85, 17, 19, 4, 2
Your friend is a business owner in a market economy. What decides how to allocate the productive resources he uses?
Describe the four most important finance statement ratios and the four most important operating ratios.
a sphere is inscribed in a cube. describe how the radius of the sphere is related to the dimension of the cube
A composite character has characteristics of many people. true or false
How do member banks of the Federal Reserve differ from other depository institutions?
Military women in Vietnam were noncombatants. a. True b. False
are u able to answer all three questions please
what procedure is the same as multiplying a whole number by 1,000