the junior class is still in granola bars to raise money they purchase 1250 granola bars and pay a delivery fee of $25 total cost including the delivery free was 800 what was the cost of each granola bar

Respuesta :

$0.62

you have 800$. subtract the 25$ fee. divide by 1250.