emmahockey
emmahockey
09-05-2018
Mathematics
contestada
help with question 1??
Respuesta :
soysuy
soysuy
09-05-2018
a) $1.79 for one pen
b) $1.81 for one liter
c) $0.42 for one can of root beer
d) $0.0057 for one gram of yogurt (you can just round this to ~$0.01)
((p.s: unit price is the price that one of each item will cost!))
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
How do you solve .42x 75.3
Which sentence uses punctuation correctly? a. The city, that I know best, is Philadelphia. b. The city that I know best is Philadelphia. c. The city, that I
three out of every five cookies on a cookie tray are oatmeal raisin cookies.if there are 45 cookies on a tray predict how many are oatmeal raisin cookies
What is the surface area of a rectangular prism with the length of 13, the height of 5, and the width of 8? A.209 B.836 C.418 D.520
Write 0.87 as a fraction in simplest form.
Wood carving is the most important form of sculptural art from A. Germany. B. Africa. C. Italy. D. Japan.
A species' particular position in a community is its A. habitat. B. niche. C. community. D. range. (C is wrong)
Mrs.Williams is knitting a blanket for her new bork granddaughter.The blanket is 2.25 meters long and 1.8 meters wide. what is the area of the blanket? Write th
PLEASE HELP PLEASE PLEASE PLEASE
What is one situation where potential energy might be useful