Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 6 ounces of chocolate for $3.98. Choice B: 13 ounces of chocolate for $8.18

Respuesta :

Answer:

A) 3.98/6 = 0.6633

B) 8.18/13 = 0.6292

B) has the lowest price per ounce


Otras preguntas