nastya43
nastya43
06-10-2022
Mathematics
contestada
помогите пожалуйста (8 класс, геометрия)
Respuesta :
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 32+ )
Otras preguntas
A 16 ounce jar of peanut butter costs $1.98. What is the price per ounce, rounded to the nearest hundredths place?
Robert can run 1/2 of a mile in 1/15 of an hour. How many miles can Robert run in an Hour?
Which reason best explains Thomas Jefferson's purpose for repeating the phrase "He has" in the list of grievances in the Declaration of Independence?
Which distribution has the greatest spread? Mean Standard Deviation Distribution 1 22 0.2 Distribution
Robert can run 1/2 of a mile in 1/15 of an hour. How many miles can Robert run in an Hour?
convert the given time period to years, assuming a 360-day year. 10 months= now many years
what is calcite luster?
Which statement is correct about honey? It contains disaccharides, a complex type of lipid. It contains monosaccharides, the simplest carbohydrate. It contain
Use the Distributive Property to complete the following statement: 4(x−1)=4x− A). -1 B). 4 C). -4 D). 1
Which of the following statements best describes French settlers' treatment of Native Americans? A. French settlers were on friendly terms with Native